Drobiazgi

Dyscyplina
znajomość nieobowiązkowa

Dyscyplinę rozumiemy jako stan przestrzegania przez członków Witryny panujących w niej zasad. W przypadku niedopuszczalnego zachowania się danego użytkownika (naruszenia dyscypliny) Administracja Witryny może stanąć przed koniecznością jego zdyscyplinowania.

Obecnie zasady wymagające bezwzględnego przestrzegania znajdują się w artykułach:

 1. Najważniejsze zasady (pozostałe zasady muszą być zgodne z opisanymi w tymże artykule),
 2. Dla zaczynających (w zakresie korzystania z Witryny),
 3. Poradnik w sprawach tłumaczenia (w zakresie przekładania utworów obcojęzycznych na język polski),
 4. Omówienie spraw kanonicznych (w zakresie tworzenia nowych elementów uniwersum),
 5. Poradnik tagowania (w zakresie tagowania utworów),
 6. Sandbox (w zakresie korzystania z sandboxów),
 7. Konkurs (w zakresie prowadzenia i uczestniczenia w konkursach),
 8. Administracja Witryny (w zakresie aktywności członków Administracji Witryny),
 9. Strony autorskie (w zakresie publikacji wpisów oraz stron autorskich) oraz
 10. niniejszym — w zakresie procedury.

Przewodnik po artykule:

 • przyjęliśmy, iż dyscyplinowanie przeprowadzane będzie na jeden z dwóch sposobów, które to opisujemy na drugiej i trzeciej zakładce;
 • czwarta zakładka poświęcona jest dyscyplinowaniu członków Administracji Witryny;
 • piąta zakładka opisuje sytuację, gdy zdyscyplinowany lub osoba, która ucierpiała na jego zachowaniu, jest niezadowolona z obrotu sprawy;
 • ostatnia zakładka natomiast jest repozytorium ustaleń, jakich dokonaliśmy podczas procedur dyscyplinujących, by zapewnić jednolitość systemu dyscyplinowania.

SPACEROWICZ SPACERUJE

Obiekt: ALTR-SE8F, alternatywna rzeczywistość dostępna poprzez X.

SE8F obsadzony jest przez personel quasi-Autorytetu odpowiadającego naszej organizacji. Personel traktuje eksploratora jako przedstawiciela Autorytetu z innej rzeczywistości. Odkąd eksploratorowi temu udziela się autoryzacji lustracyjnej, personel quasi-Autorytetu umożliwia mu dostęp do wszystkich informacji niewymagających poświadczenia bezpieczeństwa poziomu 4. Eksplorator pojawia się w tamtejszym odpowiedniku tutejszej lokalizacji. Wykorzystanie obiektu poza placówką Autorytetu dotąd nie przyniosło rezultatu, tak samo jeśli chodzi o obiekty zabezpieczone terenowo. Niemniej wykazano obecność kilku pracowników jednej placówki w drugiej oddalonej na znaczną odległość. Personel tamtejszego Autorytetu nie odpowiada tutejszemu. Zapytywany o szczegóły AR personel tamten unika odpowiedzi. Dopiero po pewnym czasie wychodzi na to, że nie ma już czegoś takiego jak obszar poza placówkami, a personel quasi-Autorytetu podróżuje między nimi z wykorzystaniem YYY. Nastąpiło coś niespotykanego i wszelkie obiekty anomalne qA stracił te właściwości, a przejał je świat zewnętrzny.

Problem braku okien i drzwi. Problem próby opuszczenia budynku. Problem odwiedzin obiektów zabezpieczonych terenowo.

Wydaje się, że obiekt powoduje znaczną interferencję w alternatywną rzeczywistość, w której osoba używająca obiektu wydaje się znajdować w centrum skrywanej uwagi wszystkich pracowników Autorytetu. Odkryto, że tamtejsze placówki Autorytetu składają się z ciągów nieskończonych pomieszczeń, aczkolwiek uznaje się, że może to być efekt interferencji powodującej zniekształcenia poznawcze w zakresie zmysłu widzenia lub niespójności o charakterze niskiej koherencji, które objawiają się zjawiskiem potocznie nazywanym rozciągliwością przez osoby zajmujące się eksploracją obcych przestrzeni.

W tamtejszej AR personel Autorytetu wydaje się pozorować normalne funkcjonowanie placówek i anomalność odpowiedników naszych obiektów, z nieznanego powodu. Przesłuchanie, w którego trakcie skonfrontowano z tym zaobserwowaniem pracownika tamtejszego Autorytetu, zostało opisane w dodatku X. Poniżej umieszczono w formie tabeli opis dotychczas zbadanych przez eksploratorów z tutejszego Autorytetu przechowalni obiektów.

Pozyskanie…

Dodatek: Protokoły z eksploracji ALTR-SE8F.

Obiekt Eksplorator Data i czas
RPC-PL-002 sierż. Andrzej Nowicki 13 lipca 2020 r.
Protokół
Po przeniesieniu do ALTR-SE8F eksplorator zadeklarował, że interesuje go zapoznanie się z tamtejszym obiektem RPC-PL-002. Koordynator placówki zaprosił eksploratora do obserwacji zaplanowanego eksperymentu polegającego na zainicjowaniu transmutacji obiektu. Eksploratorowi nie zdołano jednak wyjaśnić, jaki jest cel tego eksperymentu, a jego zastrzeżenia, iż okoliczności transmutacji obiektu są Autorytetowi dobrze znane, doprowadziły do stwierdzenia przez koordynatora, że "nie wszystkie". W trakcie eksperymentu wybrany CSD wszedł do garażu i usiadł na motocyklu [UKRYTO] produkcji [UKRYTO], a następnie usiłował nieskutecznie zainicjować transmutację obiektu w lightrover 30-krotnie z użyciem kluczyków. Po 30. próbie wyraźnie zaczerwieniony badacz kontrolujący eksperyment porozumiewawczo skinął głową do pozostałych badaczy i po chwili konsternacji wszyscy obecni w pokoju obserwacyjnym, oprócz eksploratora, zaczęli gratulować sobie szybkiego eksperymentu. Po wysunięciu zapytania "na czym polegał sukces eksperymentu" przez eksploratora badacze, unikając wchodzenia z nim w kontakt wzrokowy, stwierdzili, że najwyraźniej przegapił on niezwykle szybką transformację, ale dodali mu, iż anomalie to anomalie, więc gdyby miał z nimi tak dużo doświadczenia, jak oni, pewnie by też to dostrzegł. Odnotować należy, iż kamera szybkonagrywająca uruchomiona przez agenta celem zarejestrowania przebiegu eksperymentu nie dokonała uchwycenia żadnego wizualnego wskazania właściwego transmutacji motocykla w lightrover.
Obiekt Eksplorator Data i czas
RPC-PL-004 ppor. Renata Dąbrowska 15 lipca 2020 r.
Protokół
Eksploratorka przybyła do AR celem wzięcia udziału w teście pływania w charakterze obserwatora. Test zakładał sprawdzenie szybkości dwóch pływaków na basenie o długości 50 metrów. Jeden pływak był doświadczonym 24-letnim pływakiem sportowym, który brał udział w mistrzostwach szczebla europejskiego, na których zdobywał pozycje medalowe. Rywalem miał być CSD w tym samym wieku, o przeciętnej kondycji fizycznej, bez żadnego doświadczenia sportowego, któremu podano RPC-PL-004. Po rozpoczęciu testu obaj pływacy wskoczyli do wody. Pierwszy zawodnik dopłynął do przeciwległego końca basenu po 27 sekundach, a CSD po 35 dotarł na środek basenu i głośno stwierdził, że nie da rady. Badacze obserwujący stwierdzili, że test się powiódł i rzeczywiście RPC-PL-004 może dać decydują przewagę fizyczną nawet osobom zupełnie nieprzygotowanym do pływania. Po głośnym stwierdzeniu przez eksploratorkę, że przecież zwyciężył zawodnik, któremu nie podano RPC-PL-004, badacze odparli, że tamten zawodnik po prostu oszukiwał. Eksploratorka zadała dalej dwa pytania: w jaki sposób oszukiwał i jakie mogłoby to mieć znaczenie w świetle RPC-PL-004. Badacze, spojrzawszy po sobie, jednogłośnie jednak wówczas stwierdzili, że każdego z nich naglą inne, pilne obowiązki i opuścili pokój obserwacyjny.
Obiekt Eksplorator Data i czas
RPC-PL-006 mjr Ewelina Mors 17 lipca 2020 r.
Protokół
Ala ma kurwa kota
Obiekt Eksplorator Data i czas
RPC-PL-007 dr Roman Wasilewski 20 lipca 2020 r.
Protokół
Tester siedział przed 30 minut przed obrazem, aczkolwiek w trakcie pokazu do pomieszczenia wszedl wozny, a tester zaczął płakać. Naukowcy stwierdzili, że eksperyment ponownie się udał. Nagranie z kamerki eksploratora wykazało, że przechodząc obok testera, woźny psiknął mu do oczu nieznanym środkiem, po czym pogwizdując stwierdził nagle, że potem dokończy czyszczenie.
Obiekt Eksplorator Data i czas
RPC-PL-009 kpt dr Krystian Czech 22 lipca 2020 r.
Protokół
W pomieszczeniu testowym z maską były dwie osoby. CSD oraz strażnik. Strażnik założył maskę CSD. Naukowcy zapytali go, co widzi. CSD na to, że "suf…". Naukowiec rzekomo przypadkowo wyłączył wówczas głośnik. Po włączeniu powiedział, że "w sumie dostatecznie dobrze znamy RPC-PL-009, więc gdybyś ujrzał coś innego, daj nam znać". Po 10 minutach CSD wydawał się zapaść w płytką drzemkę. Po wystosowaniu tego stwierdzenia przez eksploratora naukowiec prowadzący stwierdził, że "nie, on po prostu jest bardzo czuły wobec Boba… Blake'a…!".
Obiekt Eksplorator Data i czas
RPC-PL-012 dr Marcelina Holz 24 lipca 2020 r.
Protokół
Podczas eksperymentu tester wszedł do przechowalni, a naukowiec zaczął wydawać mu instrukcje otrzymania drinku. Zapytany, dlaczego to robi, odparł, że parametry tamtego pomieszczenia mogą utrudniać słyszenie testerowi. Po kilku minutach stwierdził, że barman się obraził na testera i uznał, że eksperyment się nie powiódł. Eksplorator zaproponował, że ze względu na łagodność obiektu do eksperymentu z nim podejść może sam naukowiec albo i on. Na to w holu obiektu rozbrzmiał komunikat: "ALARM… PROSIMY OPUŚCIĆ OKOLICE SEKTORA 34-5-C, W TYM KONIECZNIE PRZECHOWALNIĘ RPC-PL-012, ZE WZGLĘDU NA… - GD-11". Zapytani, dlaczego GD wydał osobiście komunikat w tak błahej sprawie i ujawniając własny głos, naukowcy się zaczerwienili, a komunikat rozbrzmiał ponownie "JAKO ŻE MOŻLIWE, IŻ NIEKTÓRZY ŹLE ZROZUMIELI OSTATNIE SŁOWA: POWTARZAM: GIE TE JEDENAŚCIE, CZYLI GŁÓWNY TECHNIK JEDENAŚCIE WYDAŁ TEN KOMUNIKAT".

Uwierzytelnionych eksploratorów samodzielnych i personel obsługi eksploracyjnej AR zachęcany jest do bieżącego uzupełniania powyższej tabelki w celu utrzymywania wiedzy Autorytetu na najwyższym i najaktualniejszym możliwym poziomie.

Profesor Halina Królewska to badaczka, do której pracownicy czasami się odnoszą. Czasami pojawiają się informacje od niej w raportach, ale nie wiadomo, gdzie jest. Najwcześniejsze informacje o niej pochodzą z roku 1919, a konkretnie z dokumentu opisującego psychikę pewnego obiektu. Była psychiatrą, ale nic więcej o niej nie wiadomo. Podejrzewa się, że weszła w kontakt z anomalią o właściwościach ontologicznych, a jej obecny stan istnienia jest niepostrzegalny, a wiarygodniej - po prostu ciągle zmienny i przez to niemożliwy do zrozumienia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License